معرفی کتاب

عنوان کتاب: رهبری بحران

نویسنده: یان میتروف

ترجمه: دکتر سعید خیاط مقدم و علی دهقان نیری

در این کتاب چگونگی پیش‌بینی، پیش‌گیری، برخورد و کنترل بحران در فرایندی به‌نام «رهبری بحران» مورد بحث و بررسی قرارگرفته است و سعی شده تا ضمن معرفی و بررسی عوامل شکل‌دهنده بحران‌ها، به شیوه‌های صحیح برخورد با بحران و کنترل آن نیز پرداخته شود تا بحران رهبری شود. در این راستا تکنولوژی‌ها، داستان دو شرکت، نیاز به رهبری بحران، هدایت بحران به مرکز، سیر زمانی بحران‌های مهم، نقش بنیادین مدیران و مجریان، ساختار تعارض‌ها، تفکرات مهم، درک عمیق‌تر قالب‌ها و … نیز تشریح شده است.

 

عنوان کتاب:  زندگی دومت زمانی آغاز می شود که می فهمی یک زندگی بیشتر نداری

نویسنده: رافائل ژیوردانو

ترجمه: زیور ایزدپناه

ناکامی‌های کوچکِ بر روی‌هم تلنبار شده، لذت زندگی‌ام را تباه کرده‌اند، درحالی‌که برای کامیابی و خوشبختی همه‌چیز داشتم… «ببینید، این نیست که بدبخت باشم، ولی خب، احساس خوشبختی‌ هم نمی‌کنم… اگر شما هم همچین حسی دارید حتما دچار نوعی روزمرگی حاد شده اید. این کتاب که توانسته عنوان پرفروش ترین کتاب فرانسه در سال 2017 را بدست بیاورد، در قالب رمان به درمان روزمرگی در بین افراد مختلف می پردازد.

 

 

عنوان کتاب: گزارش یک آدم‌بایی

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز

این کتاب، ماجرای ربودن، زندانی‌کردن و در نهایت رهاکردن تعدادی از چهره‌های سرشناس کلمبیا در اوایل دههٔ ۱۹۹۰ توسط کارتل مدلین را روایت می‌کند. مارکز برای تدوین گزارش حاضر، شش ماه تمام ماجرای ربوده شدن ماروجا پاچیون، همسر یکی از سیاستمداران کلمبیا را همراه با 9 نفر دیگر توسط قاچاق چیان مورد مطالعه قرار می دهد.
کتاب اگرچه یک گزارش است، اما به نحوی جذاب و تکان دهنده شرح داده شده که آن گزارش را به یک درام شخصی و یک دغدغه ملی تبدیل کرده است.

 

عنوان کتاب: جنایات و مکافات

نویسنده: فئودور داستایوفسکی

ترجمه: علی صحرایی

این رمان، زندگی دانشجویی  را روایت می‌کند که مرتکب قتل می‌شود. بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیل­شان عاجز است؛ دو خواهر را که غیر منتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌‌شوند، می‌‌کشد و پس از قتل پول و جواهرات آنها را برداشته و پنهان می‌‌کند. بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه، هر کسی را که می بیند به او مظنون است و با این افكار كارش به جنون میرسد. در این بین او عاشق دختری به نام سوفیا می شود.