معرفی کلیه تالارهای کتابخانه

معرفی تالارهای همایش و کلاس‎ها

تالار فردوسی

ظرفیت 302 نفر، محیطی زیبا، طراحی سه‌گانه برای پخش فیلم، برگزاری مراسم و اجرای تئاتر، مجهز به بهترین سیستم‌های روز دنیا؛ ازجمله قوی‌ترین سیستم پخش تصویر باقابلیت    HD FULL مطلوب‌ترین سیستم صوتی و مجهز به نورپردازی پیشرفته، و سیستم تصویربرداری و ضبط و میکس صوت و تصویر، همراه باقابلیت پخش اینترنتی و سخنرانی و سمینار مجازی با امکان ترجمه هم‌زمان.

تالار شیخ بهایی

به مساحت 290 مترمربع و ظرفیت 500 نفر، باقابلیت چندمنظوره قابل ارتقاء تا 800 نفر جمعیت، قابل بهره‌برداری به‌صورت مفروش و صندلی، و مجهز به‌تمامی سیستم‌های مورد نیاز.

تالار جابربن حیان

به مساحت 270 مترمربع و ظرفیت 300 نفر، چندمنظوره و مناسب برای برگزاری نمایشگاه و گالری و قابل بهره‌برداری به‌صورت مفروش و صندلی، مجهز به‌تمامی سیستم‌های مورد نیاز.

اتاق جلسات

به مساحت 20 مترمربع مناسب برای برگزاری جلسات مدیران و جلسات خصوصی همراه با سرویس بهداشتی.

کلاس‌ها

مجموعه کتابخانه عمومی قلم مجهز به 6 کلاس مجهز به دوربین باکیفیت باقابلیت ضبط برنامه، دیتا پروژکتور، تخته وایت برد، صندلی‌های باکیفیت و نورپردازی یکدست، مناسب برای برگزاری تمام دوره‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت می‌باشد.

 

تالارهای مطالعه و امکانات

کتابخانه عمومی قلم دارای چهار تالار شامل: تالار پروین اعتصامی (تالار بانوان)، تالار شهریار (تالار آقایان)، تالار خواجه نصیر (تالار محققان)، تالار ادیب نیشابوری (کنکوری‎های خانم) می‎باشد. این تالارها با توجه به ویژگی‎ها و شرایط تعبیه شده در آن‎ها خدمات متنوعی را به مراجعه‎کنندگان کتابخانه ارائه می‎دهد. از جمله خدماتی که در این تالارها ارائه می‎شود عبارت است از: 

1-اطلاع‎رسانی (شامل معرفی کتاب‎های کتابخانه، معرفی تازه‎های کتاب و خدمات اطلاع‎رسانی از طریق وب‎سایت و تلگرام)؛

2-امانت منابع کتابخانه (کتاب و سایر منابع کتابخانه‎ای)؛

3-رزرو و تمدید کتاب؛

4-فراهم کردن فضای مناسب برای مطالعه؛

5-راهنمایی، آموزش، پاسخگویی به مراجعان جهت استفاده از منابع چاپی و الکترونیکی؛

6-برگزاری کارگاه‎های آموزشی و فعالیت‎های جنبی برای مراجعان؛

7-ارائه خدمات فناوری اطلاعات و اینترنت (جستجو در نرم‎افزار کتابخانه، اینترنت، پایگاه‎های اطلاعاتی و …)؛

8-مشاوره علمی در زمینه‎های مختلف؛

و …

از جمله خدمات منحصر به فردی که در تالار خواجه نصیر (تالار محققان) قابل ارائه است، می‎توان به سراهای پژوهش اشاره کرد. همچنین از جمله فعالیت‎های دیگر این تالار عبارت است از: معرفی محققان و پژوهشگران برتر در حوزه‌های موضوعی مختلف، معرفی نشریات علمی در حوزه‌های مختلف موضوعی، راهنمایی محققان در زمینۀ روش تحقیق، نگارش طرح تحقیق و پژوهش، استناددهی و …